Menu

Co zamiast kwiatów na ślub i wesele?

O co można prosić zawiast kwiatów na ślub?

Pomysłów jest mnóstwo, dlatego spróbujemy przedstawić Wam kilka z nich. Pewnie nieraz zastanawialiście się co wręczyć parze młodej zamiast kwiatów. Często narzeczeni otrzymują kilkanaście bukietów kwiatów ciętych, które tak naprawdę przysparzają im trochę kłopotów. Po pierwsze ilość, po drugie, co z nimi zrobić? Po trzecie, wg nas tak naprawdę najważniejsze, są to kwiaty cięte, których życie jest bardzo krótkie. Kwiaty zwiędną lub uschną, po czym zostaną wyrzucone. Nie marnujmy pięknych roślin, którym tak wiele zawdzięczamy. Zastąpmy je czymś innym, znajdźmy lepszą alternatywę. Nie tylko bukiety ciętych kwiatów mogą być symbolicznym podarkiem od gości.

Zamiast kwiatów ciętych, kwiaty doniczkowe lub nasiona?

Prezent na ślub zamiast kwiatów

To też jest ciekawa alternatywa, nie rezygnujemy do końca z kwiatów, jednak wybieramy lepszą alternatywę. Zakup kwiatów doniczkowych, małe cebulki, a nawet nasiona. To też wspaniała opcja obdarowania Pary Młodej. Jakie mamy z tego korzyści? Po pierwsze, nie marnujemy, po drugie czynimy tym dobro dla naszej planety. Możemy hodować je w mieszkaniu, na balkonie, w ogrodzie, posadzić przed blokiem, posadzić przy grobie osoby bliskiej. Mogą to być np. rośliny miododajne lub nasiona, które mogą przepięknie zastępować bukiet kwiatów. Tak wspaniałą alternatywą zastąpienie bukietu kwiatów, nasionami roślin miododajnych, możecie znaleźć u Ślubnych Zapylaczy zaglądając do nich na fb https://www.facebook.com/pages/category/Product-Service/%C5%9Alubni-zapylacze-110536723684115/ lub Instagram https://www.instagram.com/slubnizapylacze/ . Zajrzyjcie również do sklepiku Ślubnych Zapylaczy po wspaniałe boxy prezentowe. https://www.facebook.com/%C5%9Alubni-zapylacze-110536723684115/shop/
Przepięknie zapakowane prezenty, gifty w duchu zero waste, nasiona na łąki kwietne, ale również naturalne kosmetyki, które mogą stanowić piękny podarek dla pary młodej.

Zamiast kwiatów, wsparcie dla potrzebujących

Zamiast kwiatów naślub - wsparcie potrzebującym

Przepiękny gest i wspaniała inicjatywa, która może zastąpić bukiet kwiatów, jednocześnie czyniąc dobro. Jako para młoda możecie zasugerować w zaproszeniach, iż zamiast kwoty wydanej na kwiaty chcielibyście, aby goście przekazali jakieś drobne podarki np. do wskazanego przez Was domu dziecka, na schronisko lub domu samotnej matki. Możliwości jest wiele, ludzi, zwierząt potrzebujących pomocy, również. Jednak wcześniej warto skonsultować to z danym ośrodkiem w celu ustalenia co tak naprawdę jest im w danym momencie najbardziej niezbędne. Stwórzcie następnie dla gości listę wolnego wyboru, tak aby mogli sami zdecydować co chcieliby przekazać. Jest to przepiękny gest, który będzie pomocny innym. Kwiaty są piękne, jednak tracą swój urok i żywot już po paru dniach. Nie marnujmy, zastąpmy kwiaty innym, drobnym gestem, pomóżmy potrzebującym. Ubrania, słodycze, środki czystości i higieny lub karma dla zwierząt. Drobne gesty, a mogą sprawić wiele uśmiechu i radości.

Wino zamiast kwiatów?

Jakie wino na wesele w prezencie

Butelka wina zamiast bukietu kwiatów jest również świetnym pomysłem.
Oczywiście pod warunkiem, że jesteście smakoszami wina. Wino im starsze, tym lepsze, dlatego bez obaw nie zmarnuje się. Z bukietem kwiatów jest jednak inaczej, można je jedynie zasuszyć, lecz po co, skoro piękniejsze są wyrastające z ziemi, a nie w wazonie. Jeśli lubicie delektować się winem, jest to idealny pretekst na spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje. Po weselu możecie zaprosić swoich przyjaciół, rodzinę na celebrowanie przy kieliszku wina, wspólnie oglądając zdjęcia i film z zaślubin i uroczystości weselnej. Odwiedziny u znajomych i nie wypada przyjść z pustymi rękami? Butelka wina będzie idealna. Jak widać, kolejny pomysł zastąpienia kwiatów innym podarkiem może być połączeniem czegoś przyjemnego, a zarazem pożytecznego gdyż nic nie zmarnujemy. Szkło po winie zostanie ponownie wykorzystane metodą recykling, jednocześnie dbając o aspekty ekologiczne. Jeśli nie macie pewności, obawiacie się złego wyboru wina zachęcamy Was do skorzystania z usług profesjonalistów i ludzi z zamiłowaniem do win. Z całego serca polecamy Wam Winnicę Gennari http://gennari.pl/, http://www.vitivinicolagennari.it/index.html , to producenci kompozycji frizzante, która powstaje z gron dojrzewających w ciepłych promieniach słońca, które rozgrzewa zimie rejonu Piacentino, znajdującego się we Włoszech.

Alternatyw na zastąpienie bukietu kwiatów jak widać jest wiele. Warto przemyśleć fakt otrzymywania podarków bardziej ekonomicznych niż kwiaty, które będą cieszyły oko tylko przez kilka następnych dni.