Menu

Jak wybrać Dj-a na wesele?

Wiele Par rezygnuje z wyboru zespołu muzycznego na rzecz DJ-a. Jaki jest powód takiego wyboru i co na tym zyskujemy?

Przede wszystkim niższe koszty. Koszt wynajęcia DJ-a na wesele to około 2000 zł. W zależności od funkcji, którą Dj ma pełnić na weselu oraz atrakcji którymi może umilić czas, cena wzrasta do około 3000zł/4000zł.

o co pytać dj na wesele?

Wielu DJ-i weselnych pełni również funkcję wodzireja lub konferansjera dzięki temu nie musimy poszukiwać kolejnej osoby spełniającej tę funkcję i unikamy dodatkowych kosztów. Dj-e dysponują również dodatkowymi usługami takimi jak efekty świetlne, napisy świetlne lub “taniec w chmurach”, który jest przepięknym elementem uwiecznienia pierwszego tańca. Takie efekty możecie znaleźć w ofercie duetu Music N Vision https://duetmusicnvision.pl/pakiety-weselne , https://duetmusicnvision.pl/. Dj zapewnia również komfort tego, iż utwory przez Was lubiane zostaną puszczone w oryginalnych wersjac, co uchroni przed ewentualnymi wpadkami wokalnymi zespołów muzycznych.

Od czego zacząć poszukiwania Dj-a na wesele?

Przede wszystkim należy zacząć poszukiwania jak najszybciej. Jeśli mamy bardzo wygórowane preferencje lub zależy nam na konkretnym Dj-u, należy dokonać rezerwacji nawet do kilkunastu miesięcy wcześniej.

Jakie warunki powinien spełniać Wasz Dj i o co powinniście pytać na pierwszym spotkaniu?

dj czy orkiestra na wesele?

Przede wszystkim należy zapytać o cenę. Jak już wcześniej zostało napisane, ceny wahają się w zależności od dodatkowych usług wykonywanych przez DJ-a. Należy zapytać, czy pełni funkcję wodzireja, który przeprowadzi zabawy, oczepiny, animacje dla gości. Bardzo istotną kwestią jest też przygotowanie programu artystycznego. Ustalcie między sobą jakiego repertuaru oczekujcie, czy na weselu będzie przewaga starszych osób, czy młodszych. Postarajcie się, aby trafić w gusta każdego z gości. Przemyślcie jakie piosenki muszą znaleźć się na waszej liście utworów weselnych lub których absolutnie nie chcecie usłyszeć. Jaka piosenka na pierwszy taniec lub na podziękowanie dla rodziców. Jak długie powinny być przerwy i jaką muzyką urozmaicić czas podczas posiłków. Ustalcie też, czy przewidujecie dodatkowe show, tak aby uwzględnić to w harmonogramie Dj-a. Zanim jednak zaczniecie rozmowę z Dj-em na temat swoich wymogów pozwólcie mu przedstawić swoją ofertę, a następnie przedyskutujcie elementy odbiegające od Waszej wizji i zacznijcie przedstawiać swoje propozycje. Każdy profesjonalny Dj weselny powinien być elastyczny i bez problemu powinien dopasować się do Waszych próśb. Jeśli Dj ma pełnić też funkcję wodzireja czy też konferansjera, ustalcie z nim kwestie doboru konkursów.

jak wybrać dj na wesele?

Być może są zabawy weselne, których chcecie uniknąć lub wiecie, że będą to konkursy, które nie przypadną do gustu Waszym gościom. Warto przed spotkaniem poprosić Dj-a o portfolio, w którym możecie posłuchać i zobaczyć, w jaki sposób przebiega uroczystość weselna przez niego prowadzona. Ustalcie też, w jakim stylu jest Wasze wesele, czy będzie ono eleganckie, czy też na luzie tak, aby ustalić z Dj-em jaki strój będzie dla niego stosowny. Szukając Dj-a na wesele równie istotny jest fakt, jakiego sprzętu używa i czy w razie ewentualnych komplikacji jest w stanie zastąpić uszkodzony sprzęt innym. Najgorszą opcją jest również możliwość wystąpienia tzw. sytuacji losowych lub nadzwyczajnych. Warto zapisać to również w umowie co w sytuacji gdy Dj zrezygnuje w ostatniej chwili. Czy zagwarantuje Wam zastępstwo na równie wysokim poziomie, czy ewentualne koszty nie będą odbiegać od Waszego budżetu i najważniejsze, czy będzie w 100% dostępny na Waszym weselu. Ponieważ żyjemy obecnie w bardzo niepewnych czasach, warto również umieścić w umowie informację co w sytuacji odwołania wesela ze względu na panującą pandemię.

pytania do dj na wesele

Zapytajcie też na spotkaniu o kwestie dojazdu, wyżywienia, dodatkowych kosztów oraz o wgląd do umowy tak, aby na spokojnie móc się z nią zapoznać.
Pamiętajcie, im bardziej szczegółowe informacje zawarte w umowie, tym większy będzie Wasz spokój i mniej obaw przed niedopowiedzeniami.
Kiedy już zdecydujecie się na danego Dj-a warto poinformować go o takich kwestiach jak dostęp do gniazdek z prądem, wskazanie mu jego przestrzeni do pracy tak, aby na spokojnie mógł zaplanować rozstawienie i podłączenie swojego sprzętu. Należy zapytać również, jak długo zajmuje rozstawienie takiego sprzętu, aby ustalić to wcześniej z managerem obiektu. Nie bójcie się zadawać pytań na pierwszym spotkaniu z Dj-em. Im więcej informacji uzyskacie, tym łatwiej i szybciej pozwoli Wam to dokonać wyboru idealnego Dj-a na wesele.