Menu

Wesele w trakcie pandemii

Wesele w trakcie pandemii, czyli jak zrealizować plan wymarzonego ślubu i wesela, akceptując obecną sytuację

Jak zorganizować ślub w trakcie pandemii

Jak zorganizować ślub i wesele w trakcie pandemii.Pewnie niejedna Para w tej chwili głowi się jak tego dokonać mimo tak wielu obostrzeń.Organizacja wesela w żółtej strefie ,czerwonej strefie, a może musicie przekładać terminy gdyż obecna sytuacja Wam to uniemożliwia i obecny plan ceremonii, przyjęcia nie jest zgodny z obostrzeniami lub większość gości odmówiła przyjścia. Jak z tego wybrnąć biorąc pod uwagę obostrzenia i zdrowy rozsądek.Mamy ogromną nadzieję iż sytuacja szybko się zmieni i wrócimy do naszej normalności.Jednak jak tego na tą chwilę możemy sobie z tym poradzić? Przedstawimy Wam kilka sugestii, propozycji jak zorganizować bezpiecznie wesele w trakcie pandemii.

Jak wybrać odpowiedni termin organizacji ślubu i wesela?

Organizacja wesela w trakcie pandemii

Zastanawiacie się pewnie jak w tej chwili wyznaczyć odpowiedni termin ślubu i wesela, aby całe wydarzenie doszło do skutku. Nie ma złotego środka, jednak wg naszych spostrzeżeń w obecnej sytuacji najtrafniejszym okresem ślubnym jest okres wiosenno-letni. Każdy z nas wie, że okres jesienno zimowy od zawsze był okresem przeziębień, infekcji itp. Obecnie doszedł jeszcze jeden niechciany wirus który przysparza nam nie lada problem i to właśnie w okresie jesienno-zimowym. Nie odradzamy Wam oczywiście planowania ślubów i wesel w tym okresie, jednak wiąże się to większą ilością obostrzeń i ograniczeń. Strefa żółta i czerwona pozwala na organizację ślubów i wesel jednak wg dokładnych wytycznych. Ograniczona ilość osób na weselu oraz wiele innych ważnych elementów obostrzeń, które mają na celu uchronić nasze zdrowie i wszystkich uczestników ślubu oraz wesela. Patrząc z perspektywy naszej nowej “normalności” , okres letni daje nam o wiele więcej możliwości bezpiecznej organizacji takich uroczystości. W tym czasie możemy pozwolić sobie na uroczystość weselną na otwartym powietrzu, w lesie, w sadzie czy też na terenie należącym do wybranego przez Was obiektu weselnego. Ślub i wesele w plenerze dają większą możliwość rozprzestrzeniania się wirusów ze względu na lepszy przepływ powietrza gdzie mógłby kumulować się wirus.

O czym jeszcze powinniście pamiętać dokonując wyboru miejsca uroczystości weselnej i terminu?

Sala weselna w trakcie pandemii

Obecna sytuacja zmusza w pewien sposób wszystkich do wielu zmian związanych prosperowaniem firm. Nie wiemy kiedy sytuacja na świecie się zmieni dlatego każdy przedsiębiorca powinien mieć przygotowany plan B, który będzie korzystny dla obu stron. Mowa tu przede wszystkim o umowach podpisywanych z podwykonawcami, z którymi chcielibyście współpracować. Szczególnie ważną istotną sprawą jest wynajem sali weselnej i poznanie dokładnych warunków umowy i negocjacji z danym obiektem. Okres letni nie gwarantuje nam obecnie 100% pewności iż wesele i ślub odbędą się w danym terminie. Warto dlatego dokładnie zapoznać się z umową lub skorzystać też z konsultacji prawnika, który wyjaśni Wam dokładniej zawartość umowy. Chodzi tu konkretnie o możliwości zmiany terminów oraz koszty z tym związane. Warto też zapoznać się z kilkoma ofertami wynajmu obiektu tak, aby możliwości zmian był jak najbardziej korzystne dla Was. Właściciele obiektów są również w ciężkiej sytuacji, dlatego wielu z nich na pewno wprowadzi pewne udogodnienia, które pozwolą Wam bez obaw dokonać rezerwacji oraz podpisać umowę.

Kolejnym elementem śluby i wesela są goście.
Jak przekonać gości, że Wasze wydarzenie będzie dla nich bezpieczne?

Goście na weselu w trakcie pandemii

Oczywiście najbezpieczniejszą metodą byłoby sprawdzenie każdego zaproszonego gościa testem, jednak może to być nie lada wydatek. Przede Wszystkim powinniście zrobić taki wywiad wśród zaproszonych czego i jakich sytuacji najbardziej się obawiają. Można również przedstawić im gotowy harmonogram wydarzenia w którym dokładnie dowiedzą się jak i w jaki sposób będzie odbywał się przebieg śluby i wesela. W jaki sposób zaplanowane zostały stoły, które zostaną dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Można też pomyśleć o wyznaczeniu strefy dla osób starszych, które najbardziej są narażone zachorowaniem. Nie mówimy tu o odseparowaniu ich od pozostałych, jednak stworzenia im bezpiecznej strefy przy stołach jak i strefy tanecznej. Wszystko może wydać się bardziej kontrolowane jednak sukcesem może stać się stworzenie takiego harmonogramu oraz wyznaczenie zasad postępowania. Jeśli obawiacie się, że nie jesteście w stanie tego wszystkiego sami zaplanować i że jest to zbyt wiele możecie również skorzystać z pomocy wedding plannera, który pomoże stworzyć Wam dokładny plan krok po kroku. W naszej ofercie również posiadamy taką opcję dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pakietami https://paulapatrizia.pl/oferta/ lub skorzystania z oferty “Szytej na miarę naszych czasów” dotyczącej okresu pandemii. https://paulapatrizia.pl/oferta-szyta-na-miare-naszych-czasow-specjalna-oferta-na-czas-pandemii/ , być może nasza pomoc pozwoli Wam dokonać właściwych wyborów i podjęcia decyzji.
Wszelkie bieżące informacje o obostrzeniach i procedurach znajdziecie również na stronie www.gov.pl pod linkiem https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/wesela-przyjecia .